Internetové služby

Úvodní stránka/Datové komunikace a bezpečnost/Internetové služby/Připojení k internetu Mikroregion Týnecko

Připojení k internetu Mikroregion Týnecko

Služba připojení k internetu je dostupná v Mikroregionu Týnecko v těchto lokalitách: Bílé Vchynice, Hlavečník, Kladruby nad Labem, Kolesa, Komárov, Rasochy, Tetov, Týnec nad Labem, Lžovice, Vinařice, Uhlířská Lhota a Bělušice. Služba nabízí připojení k internetu prostřednictvím bezdrátové technologie v pásmu 2,4 a 5 GHz. Jedná se o datově neomezené přípojky s různými přenosovými rychlostmi. Uživatel služby platí paušální částku za využití služby.

Připojení k internetu již od 199 Kč měsíčně

Připojte se k internetu rychlostí až 15 Mbps za skvělé ceny. Z našich tarifů si vybere každý. Jak ten, kdo preferuje rychlost, tak ten, kdo chce ušetřit.

Zařízení a instalace přípojky zcela zdarma

Novým zájemcům o připojení nabízíme přijímací zařízení a standardní instalaci přípojky zcela zdarma. Podmínky pro využití této nabídky naleznete níže.

Získejte až 2 měsíce připojení k internetu zdarma!

Prodlužte stávající smlouvu o 12 resp. 24 měsíců a získáte 1 resp. 2 měsíce připojení zdarma. Tato nabídka platí pro jakýkoliv tarif.

Ceník služby

MOPOS 3

199měsíčně
 • Rychlost: 3/1 Mbps *
 • Cena zařízení a instalace: 1490 Kč
  (smlouva 2 roky)
 • Cena zařízení a instalace: 1990 Kč
  (smlouva 1 rok)

MOPOS 5

349měsíčně
 • Rychlost: 5/1 Mbps *
 • Cena zařízení a instalace: 1 Kč
  (smlouva 2 roky)
 • Cena zařízení a instalace: 990 Kč
  (smlouva 1 rok)

MOPOS 8

449měsíčně
 • Rychlost: 8/2 Mbps *
 • Cena zařízení a instalace: 1 Kč
  (smlouva 2 roky)
 • Cena zařízení a instalace: 490 Kč
  (smlouva 1 rok)

MOPOS 15

599měsíčně
 • Rychlost: 15/3 Mbps *
 • Cena zařízení a instalace: 1 Kč
  (smlouva 2 roky)
 • Cena zařízení a instalace: 490 Kč
  (smlouva 1 rok)

* Uvedená přenosová rychlost (download/upload) odpovídá rychlosti inzerované a je současně shodná s rychlostí maximální. Běžně dostupná rychlost pro jednotlivé varianty: MOPOS 3 2/0.7 Mbps, MOPOS 5 3/0.7 Mbps, MOPOS 8 5/1.4 Mbps a MOPOS 15 9/2 Mbps. Minimální rychlost pro jednotlivé varianty: MOPOS 3 1/0.3 Mbps, MOPOS 5 1.5/0.3 Mbps, MOPOS 8 2.5/0.6 Mbps a MOPOS 15 4.5/0.9 Mbps. Uvedené definice rychlostí jsou v souladu se specifikací dle všeobecného oprávnění ČTÚ č. VO-S/1/08.2020-9. Další informace naleznete ve Všeobecných podmínkách poskytování služeb elektronických komunikací.
Platnost ceníku od 1.1.2018

Standardní cena instalace: 2990 Kč
Všechny ceny uvedeny včetně DPH.

Bílé Vchynice, Hlavečník, Kladruby nad Labem, Kolesa, Komárov, Rasochy, Tetov, Týnec nad Labem, Lžovice, Vinařice, Uhlířská Lhota a Bělušice.

Přehled přístupových bodů služby (dle lokalit)

Bílé Vchynice
umístění přístupového bodu: vepřín
2.4GHz
SSID přístupového bodu: BVchynice1
polarizace antény: vertikální
5GHz
SSID: MOPOS_bvch.vep.1


Hlavečník
umístění přístupového bodu: základní škola
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Hlavecnik1
polarizace antény: vertikální


Kladruby nad Labem
umístění přístupového bodu: stará vodárenská věž
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Kladruby2
polarizace antény: vertikální
5GHz
SSID (anténa směr východ): MOPOS_kla.sv.1
SSID (anténa směr západ): MOPOS_kla.sv.2

Kladruby nad Labem
umístění přístupového bodu: čp. 119
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Kladruby3
polarizace antény: vertikální
5GHz
SSID: mopos_kl119_1

Kladruby nad Labem
umístění přístupového bodu: mateřská škola
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Kladruby2
polarizace antény: vertikální

Kladruby nad Labem
umístění přístupového bodu: obecní úřad
5GHz
SSID (anténa směr východ): MOPOS_kla.ou.1
SSID (anténa směr západ): MOPOS_kla.ou.2


Kolesa
umístění přístupového bodu: čp. 43
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Kolesa1
polarizace antény: vertikální

Kolesa (Komárov)
umístění přístupového bodu: čp. 33
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Kolesa2
polarizace antény: horizontální


Rasochy
umístění přístupového bodu: informační centrum
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Rasochy1
polarizace antény: vertikální
5GHz
SSID (anténa směr východ): MOPOS_ra.1
SSID (anténa směr západ): MOPOS_ra.2


Tetov
umístění přístupového bodu: čp. 84
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Tetov1
polarizace antény: vertikální
5GHz
SSID (anténa směr východ): MOPOS_tet.byt.1
SSID (anténa směr západ): MOPOS_tet.byt.2


Týnec nad Labem (Lžovice)
umístění přístupového bodu: vodojem
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Tynec3
polarizace antény: vertikální

Týnec nad Labem (Vinařice)
umístění přístupového bodu: vodojem
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Tynec2
polarizace antény: horizontální

Týnec nad Labem
umístění přístupového bodu: vodojem
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Tynec1
polarizace antény: vertikální
5GHz
SSID (anténa směr jih): MOPOS_tyn.vod.1


Uhlířská Lhota
umístění přístupového bodu: obecní úřad
2.4GHz
SSID přístupového bodu: ULhota2
polarizace antény: vertikální

Uhlířská Lhota
umístění přístupového bodu: čp. 52
2.4GHz
SSID přístupového bodu: ULhota1
polarizace antény: horizontální


Bělušice
umístění přístupového bodu: hostinec
2.4GHz
SSID přístupového bodu: Belusice1
polarizace antény: vertikální

Služba nabízí připojení k internetu prostřednictvím bezdrátové technologie v pásmu 2,4 a 5 GHz. Služba umožňuje vysoké přenosové rychlosti, kapacita linky je sdílena v bezdrátové síti s definovaným počtem uživatelů na přístupový bod. S touto linkou může být uživatel připojen stále a platí pouze paušální částku za využití služby. Ke zřízení služby stačí buď jednoduchá registrace (viz níže) nebo uzavření smlouvy s poskytovatelem služby (v tomto případě nás kontaktujte). Služba (v případě pouhé registrace) umožňuje formou předplatného na dané období plnou kontrolu nad výdaji za připojení k internetu. Po skončení předplaceného období si uživatel vždy zvolí pro něj nejvýhodnější variantu předplatného platnou pro další období. Přípojky nemají žádné omezení objemu přenesených dat.

Technická specifikace služby

Služba připojení k internetu je provozována na základě Všeobecného oprávnění ČTÚ č. VO-R12/08.2005-34 (k využívání rádiových, kmitočtů a k provozování zařízení pro širokopásmový přenos dat na principu rozprostřeného spektra nebo OFDM v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz). Uživatelé přistupují ke službě a sdílejí definovanou kapacitu služby v rámci jednoho nebo více přístupových bodů. Základní podmínky pro provoz služby: provedení koncové přípojky uživatele dle standardů pro technologii 802.11b/g, přímá viditelnost na přístupový bod sítě, hodnota síly signálu -60 až -80 dBm, odstup „signál/šum“ minimálně 10 dBm.

Registrace služby

Služba v případě registrace umožňuje formou předplatného na dané období plnou kontrolu nad výdaji za připojení k internetu. Po skončení předplaceného období si uživatel vždy zvolí pro něj nejvýhodnější variantu předplatného platnou pro další období.

Ověření dostupnosti služby

Nejprve je nutné prověřit zda se lokalita nachází v dosahu přípojného bodu služby. Tuto informaci lze zjistit z přehledu pokrytých lokalit. Pokud je lokalita v dosahu služby, je potřeba prověřit dostupnost signálu. Je-li proměření signálu úspěšné můžete přistoupit k registraci služby.

Ověření dostupnosti signálu

Pokud si chcete dostupnost signálu prověřit sami, budete pro připojení v pásmu 2.4GHz potřebovat mikrovlnné zařízení pracující dle standardu 802.11b/g a pro připojení v pásmu 5GHz zařízení pracující dle standardu 802.11n. Doporučujeme připojení v pásmu 5 GHz. Při připojení v pásmu 2,4 GHz není možné plně využívat služby Mopos 8 a Mopos 15. Doporučená zařízení pro použití v pásmu 5 GHz: Mikrotik/RouterBOARD (při použití zařízení jiného výrobce může docházet k problémům). Měření lze provést buď po úplné instalaci mikrovlnného zařízení nebo lze měření provést pouze s mikrovlnnou sestavou smontovanou provizorně (pouze za účelem měření). Plnou instalaci pak lze provést později – po úspěšném ověření dostupnosti signálu. Pro měření budete potřebovat minimálně tyto komponenty: anténu, propojovací kabel, mikrovlnné zařízení (buď PCI kartu do počítače nebo externí zařízení), PC nebo notebook.

Umístění antény

Vyberte nejvhodnější místo, ze kterého je nejlepší výhled na zvolený přístupový bod, tam umístěte anténu a nasměrujte ji směrem k vysílači. Podle vzdálenosti od přístupového bodu zvolte anténu s vhodným ziskem (v závislosti na vzdálenosti od přístupového bodu). Nastavte správnou polarizaci antény – polarizace může být buď horizontální nebo vertikální (polarizace = umístění/poloha antény). Některé antény je možné použít v obou polarizacích, některé pouze v jediné, tyto údaje jsou na anténě vyznačené. Propojte kabelem anténu s mikrovlnným zařízením a zadejte SSID zvoleného přípojného bodu služby (viz přehled pokrytých lokalit). Podle typu použitého mikrovlnného zařízení vyhledejte v ovládacích záložkách položku s monitorem signálu, zjistěte naměřené hodnoty – hodnota síly signálu by měla být minimálně -80 dBm (ideálně od -40 do -60dBm), odstup „signál/šum“ by měl být minimálně 10 dBm. Pokud měření proběhlo úspěšně, lze přípojku k Internetu zřídit.

Registrace služby

Po úspěšném připojení k přípojnému bodu služby (v nastavení síťového připojení zvolte možnost „Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky“) máte přístup na registrační web služby resp. do platebních rozhraní vybraných bank. Na webové stránce služby wifi.mopos.cz/registration/ vyplníte všechny povinné údaje a zvolíte variantu služby (viz ceník služby). Po dokončení registrace dostanete na obrazovku resp. na zadanou emailovou adresu souhrnnou informaci o registračních údajích a údaje nezbytné pro provedení platby za zvolenou variantu služby popř. další doplňkové služby. Po úspěšném dokončení registrace funguje připojení k internetu pouze v omezeném rozsahu, kdy si můžete ověřit jeho funkčnost a příp. provést první platbu za službu (přístup na registrační web služby a do platebních rozhraní vybraných bank). K plné aktivaci služby dojde až po zaplacení paušálního poplatku.

Aktivace služby

Provedete platbu ve prospěch příslušného bankovního účtu poskytovatele služby dle zvolené varianty služby (složenkou, jednorázovým platebním příkazem popř. zřízením trvalého platebního příkazu). Služba je automaticky aktivována dnem přijetí platby na účet poskytovatele (aktivace účtu je provedena až po připsání příslušné částky na účet poskytovatele služby tzn. je nutné počítat s určitou lhůtou pro uskutečnění bankovního převodu). Při provádění platby za službu nezapomeňte uvažovat vždy částky s DPH! Spolu s aktivací služby je v části pro registrované uživatele zpřístupněna možnost bezplatného zřízení 1 e-mailové schránky chráněné antivirovým a antispamovým softwarem. Přístup do části webu pro registrované uživatele je možný pouze po zadání uživatelského jména a hesla zadaného při registraci. Registrační údaje si proto pečlivě uschovejte.

Registrovaný uživatel

Po přihlášení ke svému účtu mohou registrovaní uživatelé zjistit kdy končí přeplacené období, informace o bankovním spojení pro účely plateb a další informace nutné k provozu služby. Další informace o podmínkách fungování služby naleznete v části Podmínky pro používání služby.

Služba je poskytována v souladu se Všeobecnými podmínkami poskytování služeb elektronických komunikací společnosti Mopos Communications, a.s. a na základě specifikace v „Obchodně-technických podmínkách připojení“ – viz Návrh smlouvy o poskytování veřejně dostupné služby elektronických komunikací

Definice služby

 • Poskytovatel – Mopos Communications, a.s. jako provozovatel služby připojení k síti internet.
 • Uživatel – uživatel služby ve smyslu podmínek pro používání služby připojení k síti internet.
 • Služba připojení k síti internet (dále jen služba) je veřejná telekomunikační služba provozovaná v negarantovaném frekvenčním pásmu 2.4 a 5 GHz na základě Všeobecného oprávnění VO-R/12/08.2005-34 vydaného ČTÚ. Uživatelé přistupují ke službě a sdílejí definovanou kapacitu služby v rámci jednoho nebo více přístupových bodů.
 • Služba nezahrnuje instalaci koncového zařízení u zákazníka, poskytuje pouze přístupový bod se službou internet.
 • Realizace koncové přípojky uživatele musí být provedena dle standardů pro technologii 802.11b/g.
 • Poskytovatel zodpovídá za to, že k připojení koncového uživatele bude použito zařízení, které má doklad o shodě se všeobecným oprávněním pro dané pásmo.
 • Uživatel služby je povinen respektovat podmínky poskytovatele pro připojení. Tyto podmínky jsou stanoveny jako technická specifikace, která definuje hardware, který je možné pro službu využít, minimální sílu signálu a pravidla geografických podmínek.
 • Koncový uživatel služby zodpovídá za svoji část přípojky tzn. za soustavu bezdrátového připojení anténa – kabeláž – mikrovlnné zařízení – PC. Poskytovatel neřeší podporu koncových přípojek u zákazníka.
 • Před realizací služby je nutno v režii uživatele provést proměření místa, kde má být instalována uživatelská přípojka. Postup pro ověření dostupnosti umístí poskytovatel na webovou stránku služby.
 • Uživatel má možnost realizovat přípojku i jiným zařízením, než doporučeným, pouze však na vlastní odpovědnost a s dodržením podmínek pro provoz (Všeobecného oprávnění VO-R/12/09.2010-12).
 • Podmínkou využívání služby je registrace na https://wifi.mopos.cz/registration/ a uskutečněná platba za službu.
 • Služba je plně aktivována dnem přijetí platby na účet poskytovatele.
 • Zpoplatnění služby je realizováno formou předplatného na následující období. Uživatel platí za poskytovanou službu složenkou, trvalým nebo jednorázovým převodním příkazem.
 • Při nezaplacení poplatku pro dané období dojde k zastavení poskytování služby poskytovatelem až do doby opětovného zaplacení paušálního poplatku uživatelem.

Práva a povinnosti uživatele

 • Uživatel využívá službu takovým způsobem, aby ostatním uživatelům nenarušoval její užívání.
 • Uživatel nesmí přetěžovat prostředky přístupové sítě služby.
 • Uživateli je zakázáno používat jakékoliv prostředky a techniky, které by mohly sloužit k průniku do HW a SW prostředků sítě nebo zařízení ostatních uživatelů v rámci sítě či vyvíjet aktivity směřující k získání omezených prostředků sítě či získání kontroly nad těmito zařízeními.
 • Uživateli je zakázáno podobné techniky a prostředky používat k těmto účelům i na prostředky mimo službu.
 • Uživatel nesmí svým zařízením rušit zařízení ostatních uživatelů ani jiných subjektů. Uživatel služby nese plnou zodpovědnost za škody způsobené třetím stranám i poskytovateli v souvislosti s nedodržením těchto podmínek.
 • Uživatel nesmí využít službu k protiprávnímu jednání (porušování autorských práv, neoprávněné nakládání s osobními údaji, ohrožování mravnosti, podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod občanů apod.)
 • Uživateli je doporučeno používat prostředky pro filtrování síťového provozu (firewall).
 • Uživatel platí za provoz služby složenkou, trvalým nebo jednorázovým příkazem k úhradě nebo smluvně dohodnutým způsobem.
 • Při nezaplacení poplatku pro dané období dojde k zastavení poskytování služby poskytovatelem až do doby opětovného zaplacení paušálního poplatku uživatelem. Ke sledování stavu služby přidělí poskytovatel uživateli jedinečné uživatelské jméno a heslo a umožní mu přístup do zabezpečené sekce na stránce https://wifi.mopos.cz/login/
 • Uživatel může kdykoliv změnit předplacenou variantu služby za jinou variantu tak, že zaplatí odpovídající částku na účet poskytovatele. Dnem přijetí platby na účet poskytovatele je provoz služby poplatný nově zakoupené variantě služby.
 • Uživatel má právo kdykoliv přerušit využívání služby, nejdéle však na dobu 6 měsíců od data skončení platnosti naposledy zaplaceného měsíčního paušálu. Během této doby má uživatel právo kdykoliv obnovit předplatné služby.
 • Uživatel má právo na využívání všech prostředků sítě stejnou měrou jako ostatní uživatelé služby – s ohledem na geografické podmínky a zásah vyšší moci, které toto právo neznemožní.
 • Uživatel má právo požadovat odstranění technických problémů, které vznikají na straně poskytovatele služby a které s nimi přímo souvisí. Poskytovatel se zavazuje zjištěné poruchy, které souvisí s provozem služby odstranit během následujících dvou pracovních dnů od vzniku poruchy.

Práva a povinnosti poskytovatele

 • Poskytovatel se zavazuje, že bude provozovat službu minimálně po období 24 měsíců, pokud mu to neznemožní objektivní podmínky, např. zrušení Všeobecného oprávnění na provozování služeb v nelicencovaném pásmu 2.4 a 5 GHz, přírodní katastrofa, rušení (přeplnění kanálů volného rádiového pásma). Zabrání-li poskytovateli provozovat službu objektivní podmínky, uvedené v těchto podmínkách, nevzniká uživateli nárok na vrácení zaplacené ceny za službu, ani nárok na uplatnění náhrady škody, pokuty nebo jiné sankce.
 • Dojde-li ke zrušení poskytování služby ze strany poskytovatele z důvodů jiných, než je uvedeno výše, vznikne uživateli nárok na vrácení poměrné části ceny, zaplacené za službu. Tento nárok se vylučuje u plánovaného zrušení poskytování služby, provedeného ne dříve než 24 měsíců od zahájení poskytování služby. Termín zrušení poskytování služby musí být uveden na webové stránce služby https://www.mopos.cz/komunikace-a-bezpecnost-siti/internetove-sluzby/pripojeni-k-internetu-mikroregion-tynecko/ minimálně 6 měsíců před datem ukončení poskytování služby.
 • Při nezaplacení paušálního poplatku uživatelem pro dané období má poskytovatel právo zastavit poskytování služby až do doby opětovného zaplacení měsíčního paušálního poplatku uživatelem.
 • Poskytovatel služby si vyhrazuje právo omezit ty uživatele, jejichž datový provoz ohrožuje výkonnost, stabilitu a bezpečnost sítě, a to zejména v případech, kdy by tito uživatelé využívali kapacitu přípojného bodu služby na úkor ostatních.
 • Poskytovatel bude informovat uživatele o změnách a rozvoji služby prostřednictvím webových stránek služby. Při provozu páteřní sítě a přístupových bodů se poskytovatel zavazuje respektovat platné normy a limity vydané ČTÚ pro nelicencované pásmo.

Chcete se na něco zeptat? Potřebujete s něčím poradit?

Proč zvolit Mopos Communications?